Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas I – VII

Po raz ostatni zadźwięczał dzwonek,
jutro wakacje, lekcje skończone!

Przeszliśmy wszyscy z klasy do klasy.


A teraz wszystkich czeka nagroda:
wakacje, wczasy, słońce, pogoda,
gorący piasek, szum morskiej fali,
kuszący zapach lasu z oddali.

19  czerwca 2019 roku w naszej szkole odbył się uroczysty apel podsumowujący pracę w roku szkolnym 2018/2019.

Uroczystość poprowadzili: Pani Marta Burdzyńska oraz uczniowie: Agnieszka Krankowska i Szymon Suruda.

O godzinie 9.00 przed budynkiem szkoły  uczniowie klas I, II, III , IV, V oraz VII  spotkali się z wychowawcami i nauczycielami. Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego szkoły i odśpiewaniu  hymnu  państwowego głos zabrała dyrektor szkoły, pani Edyta Balbuza-Szarota, która podziękowała uczniom, rodzicom i nauczycielom za pracę i naukę w kończącym się roku szkolnym, jednocześnie życzyła wszystkim zebranym wspaniałych wakacji.

W trakcie uroczystości wyróżniono uczniów, którzy uzyskali najwyższe wyniki w nauce oraz stuprocentową obecność w szkole. Natomiast młodsi uczniowie zostali wyróżnieni w konkursie: „Najlepsza Koleżanka”, „Najlepszy kolega” .

Następnym punktem programu był występ uczennic oraz wspólne zaśpiewanie piosenki  „Wolność kocham” pod kierunkiem pana Michała Janickiego.

Po tym muzycznym akcencie prowadzący   poinformowali  o finale  projektu  UNICEF: „Szkoła  z prawami dziecka”. W związku z powyższym  wręczono  ordery  „Szeryfa Praw Dziecka” UNICEF-u  osobom nominowanym przez uczniów do Gwiazdy Szeryfa Praw Dziecka UNICEF. Są to: Dyrektor Edyta Balbuza-Szarota, Anna Górska,  Magdalena Stefanowicz,  Dorota Drozd oraz Halina Zielińska.

Na zakończenie uroczystości  pan Kamil Sułkowski ze Straży Miejskiej
w Olsztynie  przekazał uczniom  naszej szkoły  ważne informacje dotyczące  bezpiecznych wakacji.

Ostatni dzwonek  obwieścił wszystkim rozpoczynające się wakacje!