Szkoła Promująca Zdrowie

SZKOŁA PROMUJĄCA ZDROWIE

 

Szkoła promująca zdrowie to szkoła, która we współpracy z rodzicami uczniów i społecznością lokalną:

  • systematycznie i planowo tworzy środowisko społeczne i fizyczne sprzyjające zdrowiu i dobremu samopoczuciu społeczności szkolnej,
  • wspiera rozwój kompetencji uczniów i pracowników w zakresie dbałości o zdrowie przez całe życie.

 

We wrześniu 2018/2019 otrzymaliśmy Akt Przynależności do grupy szkół i placówek ubiegających się o Certyfikat Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty „Szkoła Promująca Zdrowie”

Starając się o Krajowy Certyfikat przeprowadzono diagnozę stanu wyjściowego i wybrano problemy priorytetowe i wyznaczono zadania na rok szkolny 2018/2019

  1. Zmniejszenie częstotliwości używania przez uczniów telefonów komórkowych i występowania niewłaściwych zachowań podczas przerw śródlekcyjnych.
  2. Poprawa relacji uczeń-uczeń oraz uczeń – nauczyciel, zmniejszenie agresji słownej w relacjach międzyludzkich.

 

Promujemy zdrowie - 30 maja 2019 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie przedstawicieli przedszkoli, szkół i placówek realizujących program „Szkoła i Przedszkole Promujące Zdrowie”. Od września 2018 roku ubiegamy się bowiem o Certyfikat Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty. Chcemy promować zdrowie – to fizyczne, ale też duchowe i emocjonalne. Stawiamy na ruch, zdrowe posiłki, ale bardzo zależy nam też […]
Nowy odcinek Stopklatki - Zachęcamy do obejrzenia nowego odcinka szkolnej telewizji Stopklatka
„Marzec miesiącem zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej” -  „Marzec miesiącem zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej” to hasło przewodnie, które nam towarzyszyło podczas różnego rodzaju imprez, zawodów, konkursów, warsztatów i wystaw. W pierwszym tygodniu skupiliśmy się na promocji „Zdrowego odżywiania”. Uczniowie klas czwartych i piątych brali udział w konkursach kulinarnych: „MasterChef Junior – komponowanie kanapek” i „MasterChef Junior – Czy można przyrządzić zdrową pizzę?”. Czwartoklasiści pod czujnym […]
Rajd z Marzanną - 23 marca 2019 r. 25 uczniów z klas: 4C, 5A, 5B i 5F uczestniczyło w rajdzie wiosennym. Tradycyjnie  rajd z Marzanną zorganizowały dwie  Marzeny – nauczycielki z SP 2 w Olsztynie i z SP w Szczęsnem. Rajd – podczas którego pokonaliśmy około 10 kilometrów – łączył w sobie  oprócz popularyzacji turystyki pieszej także kształtowanie postaw […]
Ruch to zdrowie – taneczne przerwy w naszej wyjątkowej szkole - Cudowna szkoła łącząca starszych, młodszych, nauczycieli oraz pozostałe osoby!  A to wszystko za sprawą pomysłowej Pani Dyrektor oraz Pani od lekcji wychowania fizycznego, pani  Kasi –  dzięki których codziennie przez cały tydzień podczas długiej przerwy  rozbrzmiewały najnowsze przeboje a uczniowie skakali w ich rytm. Ruch to zdrowie 😍 Pamiętajcie kochani! A Paniom dziękujemy za wspaniałą […]
Dzień Bezpiecznego Internetu - W środę 20 lutego,  obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Bezpiecznego Internetu. Dzień ten  (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.  Uczniowie z Samorządu Uczniowskiego przygotowali lekcję bezpieczeństwa dla klas czwartych. Była prelekcja, burza mózgów […]
Rajd zimowy 2019r. - W sobotę 19 lutego 2019r. miłośnicy pieszych wędrówek z naszej szkoły wzięli udział w zimowym rajdzie, którego organizatorem była Komisja Młodzieżowa PTTK w Olsztynie. Sześciokilometrowa trasa:  Dywity- Kieźliny – Dągi – Dywity przebiegała wokół malowniczego Jeziora Dywickiego. Tak naprawdę rajd miał tylko akcent zimowy- topniejące w leskie połacie śniegu i lód na jeziorze, bo pogoda zrobiła […]
„BĄDŹ BEZPIECZNY” prelekcja na temat bezpieczeństwa na drodze. - Dnia 4 stycznia 2019 roku odbyło się  w  naszej szkole spotkanie z funkcjonariuszem Straży Miejskiej w Olsztynie, Panem Kamilem Sułkowskim. Tematem spotkania było przede wszystkim bezpieczeństwo, bezpieczna droga do szkoły oraz ze szkoły w ujęciu najnowszych przepisów oraz zagrożenia, z którymi mogą spotkać się młodzi ludzie. Poruszony został również  bardzo temat-  zasady zachowania się podczas […]
Komputerowy ćpun - W dniu dzisiejszym, 18 grudnia 2018 roku naszą szkołę odwiedził Pan Krzysztof Piers, autor poradnika „Komputerowy Ćpun” oraz „Trener Marzeń”. Przeprowadził interesujący cykl szkoleń w klasach piątych, siódmych, ósmej i trzecich gimnazjalnych . Pan Krzysztof  jako pierwszy z graczy postanowił rozmawiać z rodzicami i młodzieżą na niesamowicie ważny temat – uzależnienia od gier komputerowych. Wirtualny […]
„Zmieniamy swoje nawyki na zdrowe zamienniki” - Uczniowie klasy I C chętnie poszerzają swoją wiedzę na temat prawidłowego odżywiania i zdrowego stylu życia. W związku z tym 14 grudnia 2018 r. gościli na swoich zajęciach Pana Pawła Traczewskiego, który jest dietetykiem. Pan Paweł w przystępny sposób przedstawił dzieciom zawód dietetyka, zapoznał z grupą produktów, poczynając od tych najzdrowszych i najbardziej wartościowych po […]
Lekcja prawa - W listopadzie w naszej szkole odbyły się zajęcia z edukacji prawnej tzw. „Lekcja prawa”. Objęci zostali wszyscy uczniowie naszej szkoły- od najmłodszych do najstarszych. Przedmiotem lekcji były zagadnienia ogólne związane z prawem i jego istotą z podkreśleniem roli i znaczenia prawa we wszelkich dziedzinach życia człowieka od jego urodzenia, aż do śmierci, a także nawet wykraczający poza życie człowieka. W sposób bardzo ogólny i możliwy do zrozumienia […]
Bawmy się razem - 27 listopada w naszej szkole gościliśmy drużyny z  klas trzecich szkół podstawowych nr 34,30 i 6. Rozpoczęliśmy cykl sportowych zmagań na torze przeszkód o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 33 w Olsztynie.  Pierwszy etap rywalizacji międzyszkolnych wygrała Szkoła Podstawowa Nr 30. Nasi zawodnicy zajęli drugie miejsce. Spotkanie  przebiegało w  bardzo żywiołowej atmosferze. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie upominki […]
„Ja nie widzę Ciebie, Ty zobacz mnie!” - 25 października uczniowie klasy I C uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych z okazji Międzynarodowego Dnia Białej Laski, których celem było przybliżenie specyfiki życia osób niewidomych i słabowidzących. Warsztaty przeprowadziła Pani Ewa Pietrzykowska – tyflopedagog z Zespołu Placówek Edukacyjnych w Olsztynie w towarzystwie Pana Daniela Rupińskiego – osoby niewidomej od urodzenia. Pan Daniel jest muzykiem, kompozytorem i […]
Bezpieczna sieć - W środę, 24 października 2018 roku, gościliśmy w naszej klasie VE pana Kamila Sułkowskiego – funkcjonariusza Straży Miejskiej w Olsztynie. Strażnik opowiadał nam o bezpiecznym korzystaniu z internetu. Tłumaczył, jak zachowywać się w sieci, aby nie mieć później problemów. Pan Kamil opowiedział nam historię o Maćku i jego internetowym koledze, który okazał się oszustem. Z zaciekawieniem […]
II miejsce w grze terenowej - W sobotę 20 października 2018r. mieliśmy wielkie otwarcie sezonu turystycznego- zajęliśmy II miejsce w grze terenowej w trakcie rajdu w Rezerwacie Rzeki Łyny. Pokonaliśmy około jedenaście kilometrów  malowniczej trasy u źródeł Łyny. W trakcie wędrówki nie tylko podziwialiśmy widoki ale przede wszystkim zdobywaliśmy punkty w przygotowanych na trasie stanowiskach. Musieliśmy zaprezentować wiedzę na temat  historii […]
UCZNIOWIE SP33 NA WARSZTATACH WOLONTARYSTYCZNYCH - 22.10 2018 roku uczniowie klas siódmych oraz najaktywniejsi wolontariusze klas trzecich oddziałów gimnazjalnych SP 33 uczestniczyli w warsztatach poprowadzonych przez przedstawicielki Towarzystwa Przyjaciół Dzieci (p. Annę Kimowską i p. Dorotę Więcek). Panie przedstawiły projekt  „Akcja – reakcja, inspiracja” współfinansowany przez Urząd Marszałkowski miasta Olsztyn. Uczniowie naszej szkoły poznawali jak świadome społeczeństwo obywatelskie może zaangażować się w […]
„Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca” w naszej szkole!!! - 16 października podczas „Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca” 35 uczniów z klasy 3a i 3b wraz z nauczycielami (E. Domańską, M. Prawdzik, J. Rypińską, I. Trzcińską) oraz przedstawicielami Grupy Pomocy Humanitarnej PCK w Olsztynie przyłączyli się do bicia rekordu w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Celem inicjatywy jest powszechne nauczanie społeczeństwa udzielania pierwszej pomocy osobie, u której […]
Dzień Papieski w Naszej Szkole - Po raz kolejny w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Papieski, który w tym roku był pod hasłem Promieniowanie Ojcostwa. XVIII już raz możemy trwać z Janem Pawłem II i jego wspaniałą nauką i miłością do Boga i człowieka. Tym razem w sposób szczególny, ponieważ jest to już 40sta rocznica wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Uczniowie […]
Jesienny Festyn – I Ty Masz Talent - 1. października 2018r. przy Szkole Podstawowej Nr 33 im. Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci UNICEF w Olsztynie odbył się kolejny festyn jesienny. Tym razem uczniowie, ich rodziny oraz zaproszeni goście spędzali aktywnie wolny czas i bawili się pod hasłem ,,I Ty Masz Talent”. Doskonałą sposobnością ku rozwijaniu swoich talentów było uroczyste otwarcie nowo powstałego […]
Muzyczny bieg na 6 łap 2018 – podsumowanie - W dniach 18 – 28 września 2018r. wspólnie z BIEG NA 6 ŁAP zorganizowaliśmy szkolną akcję zbiórki karmy, zabawek i pościeli dla psów z olsztyńskiego schroniska. Nasze dary przekazaliśmy organizatorce muzycznego wydarzenia p. Monice Dąbrowskiej. Podczas finału zbiórki darów i koncertu charytatywnego w dniu 29.09.2018r naszą szkołę reprezentowała Julia Jastrząbek i Zosia Daczyńska. Wydarzeniu towarzyszyły […]
Rajd integracyjny 4c - 12 września 2018r. uczniowie klasy 4C uczestniczyli z wychowawcą i panią pedagog w rajdzie integracyjnym. Pokonali malowniczą trasę- błękitnego szlaku od Jakubowa do ul. Bałtyckiej. W ostatnich promieniach letniego jeszcze słońca podziwiali Las Miejski, zakola Łyny i brzegi Jeziora Długiego. Po drodze przeprawili się przez  bagnistą ścieżkę przy rzece, pokonali kilka stacji ścieżki zdrowia oraz ćwiczyli chód z […]
II Ukiel półmaraton - W niedzielę 16 września,  punktualnie o godzinie 12 ruszył III Ukiel Olsztyn Półmaraton 2018. Na starcie stanęło prawie 450 zawodników. Uczestników tej imprezy charytatywnej wspierali wolontariusze naszej szkoły, Ci  starsi i młodsi. Uczniowie z uśmiechem na twarzy i życzliwością zachęcali sportowców podczas biegu kibicowaniem. Był czas na odpoczynek jak i na ciężką pracę . Uczestnicy […]