Święto Ziemniaczanego Króla

Dnia 24 września 2011 r. w Szkole Podstawowej Nr 33 im. Narodu Funduszów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci UNICEF odbył się coroczny Festyn jesienny, potocznie nazywany Świętem Ziemniaczanego Króla.

W tym roku hasłem przewodnim szkolnego święta była 'Szkoła z Pasją”. Festyn ma na celu integrację środowiska szkolnego ze środowiskiem lokalnym i propagowanie akceptowanych społecznie wzorców zachowań. Wydarzenie zorganizowane zostało przy ogromnym udziale Rady Osiedla Pieczewo, której członkowie od wielu lat ściśle współpracują ze szkołą. Podczas Festynu nie zabrakło konkurencji sportowych i zabaw integracyjnych. I tak na przykład w szranki stanęło grono nie tylko uczniów, którzy poza niwą sportową sprawdzali również swoje umiejętności plastyczne tworząc Panią Jesień „ubraną” w strój z ziemniaczanych pieczątek. Znalazło się też coś dla rodziców, którzy z dużą dozą dobrego humoru ubierali kalosze i toczyli dynie na czas, czy też transportowali ziemniaki samochodem-zabawką. Całemu wydarzeniu towarzyszyła muzyka i śmiech, a także smakowita woń grillowanych smakołyków.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.