Dzień Zdrowego Śniadania

„Do szkoły wychodź po śniadaniu i ze śniadaniem” – to jedna z 12 zasad prawidłowego odżywiania, która  była najczęściej przypominana podczas obchodów  Dnia Zdrowego Śniadania. Obchody te odbyły się w naszej szkole 8 listopada 2011 r. Celem akcji było zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka.  W zorganizowaniu wspólnego śniadania młodszym dzieciom pomogli rodzice, którzy przygotowali smaczne kanapki. Natomiast starsi uczniowie samodzielnie przygotowywali posiłki. Na stołach pojawiły się  oprócz kolorowych i pięknie udekorowanych kanapek warzywa i owoce.  Patronat honorowy nad akcją objęły Ministerstwo Zdrowia i Ministerstwo Edukacji  Narodowej.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *