Apel z okazji Święta Niepodległości

W dniu 10 listopada 2011 roku w Naszej Szkole uczniowie klas trzecich przenieśli swoich młodszych kolegów i koleżanki do czasów kiedy Polska zniknęła z map świata. Pod czujnym okiem swoich Pań, trzecioklasiści przygotowali przepiękny apel upamiętniający kolejną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości.  Całość rozpoczął misternie przygotowany pokaz naszego tańca narodowego – Poloneza, następnie odśpiewano Hymn Państwowy. Dwoje małych narratorów przeniosło zebranych na karty niełatwej historii naszego kraju.  Narrację przeplatały wiersze i pieśni patriotyczne, które ukazały widowni momenty trudne i tragiczne, ale pokazały też bohaterstwo i patriotyzm Polaków, którzy pomimo ciężkich czasów, nie zaniechali walki o Ojczyznę. To była bardzo piękna lekcja historii, patriotyzmu i miłości do Ojczyzny.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.