Spotkanie z Katarzyną Enerlich

15 listopada 2011 roku Katarzyna Enerlich- autorka wielu powieści i opowiadań – spotkała się z młodymi czytelnikami, by opowiedzieć im o swojej pasji i wprowadzić dzieci w magiczny świat literatury.

Katarzyna Enerlich pisze książki dla dorosłych, ale nie przeszkodziło jej to w zdobyciu serc dzieci. W szkole Podstawowej Nr 33 im. Narodu Funduszów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci UNICEF odbyły się dwa spotkania z najmłodszymi czytelnikami.

Na pierwszym spotkaniu pt: Być dziennikarzem zebrali się uczniowie klas II i III, którzy przeprowadzili wywiad z pisarką. Pani Katarzyna Enerlich chętnie i ze skupieniem odpowiadała na pytania dzieci. Zwierzyła się młodym dziennikarzom, iż pierwszą książkę napisała w wieku lat dziewięciu.

Drugie spotkanie zgromadziło  uczniów klas I, uczestniczących w cotygodniowym czytaniu baśni i legend regionalnych. Pani Katarzyna piękne odczytała Baśń gwiazdkową Marii Zientary-Malewskiej. W nawiązaniu do niej opowiadała ciekawostki o warmińskich i mazurskim zwyczajach oraz tradycjach.

Na obu spotkaniach było ciepło serdeczne. Wielu uczniów zachęconych przez Pisarkę postanowiło pisać książki.

Pani Katarzyna Enerlich obiecała dzieciom książkę specjalnie dla nich i zapowiedziała kolejne odwiedziny.

Trzymamy za słowo i czekamy z niecierpliwością!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.