Jesteśmy przyjaciółmi zwierząt!

11 stycznia dla najmłodszej społeczności uczniowskiej kl 0 i I zorganizowano apel, podczas którego zaproszony gość – dyr. schroniska przedstawił dzieciom zasady funkcjonowania olsztyńskiego schroniska. Trzymając w rękach małego szczeniaczka udzieliła lekcji właściwego opiekowania się adoptowanymi ze schroniska zwierzątkami – pieskami i kotkami: jak należy je karmić, pielęgnować i bawić się z nimi bezpiecznie oraz co należy zrobić w przypadku znalezienia zagubionego zwierzątka.
Dzieci zadawały mnóstwo nurtujących je pytań, na koniec zaś przekazano pani dyrektor sporo karmy, kocyków i  zabawek dla podopiecznych schroniska, zebranych podczas kilkumiesięcznej akcji charytatywnej zorganizowanej w naszej szkole wśród uczniów. Wszystkie dzieci zapewniły, że będą pamiętały o potrzebach zwierzaczków i będą zbierały dla nich karmę i kocyki tak, aby ta pomoc naszej szkoły była nie przypadkowa, ale systematyczna i szczera.
Organizatorami apelu i akcji „Przyjaciele zwierząt” były: Halina Zielińska  i  Magdalena Kurowska.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *