Pasowanie na świetliczanina

13 stycznia – na sali gimnastycznej odbyło się uroczyste przyjęcie nowych uczniów z klas I do gromady świetlicowej. Zanim maluchy zostały przyjęte do grona „świetlików” musiały przejść „bardzo ważny” test gotowości świetlicowej: znajomość regulaminu – jego przestrzeganie na co dzień ( jeśli zdania były prawdziwe dzieci klaskały, jeśli nie – głośno tupały! Następnie odbyła się próba”zręczności”, którą uczniowie wykonywali ruchem ciała. Kolejna próba – to próba „siły” – podczas której kandydaci na świetlika  – pokonywali na czworaka tor przeszkód składający się z mat kujących, tunelu, pachołków i materacy, gdzie na zakończeniu trasy pomazano ich węglem. Ostatnia próba – „uśmiechu” – polegała na zjedzeniu plasterka cytryny właśnie z uśmiechem na ustach. Po tych zmaganiach przystąpiono do zaślubin – z ręką na sercu powtórzono tekst ślubowania, po którym wszyscy w ramach odreagowania zaczęli tańczyć przy dźwiękach „makareny”. Po uroczystości dzieci zaproszono na słodki poczęstunek do świetlicy.
Imprezę dla pierwszaków zorganizowały i przeprowadziły wychowawczynie świetlicy: Halina Zielińska i Magdalena Kurowska.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *