Owce w Sieci, czyli kampania Safer Internet.

Dnia 9 lutego 2012 roku w ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu, uczniowie obejrzeli i omówili szereg kreskówek pt. „Owce w sieci”. Celem tych krótkich bajek jest edukacja dotycząca zagrożeń związanych z korzystaniem przez dzieci z Internetu, telefonów komórkowych i innych nowych technologii.

Kreskówki odwołują się do klasycznej opowieści o walce dobra ze złem. Występują w nich postacie archetypowe: mądry Baca, naiwny Jasiek, dzielny Gajowy, niewinne owce i barany oraz złe wilki. Kreskówki odwołują się do motywów ludowych – akcja rozgrywa się w szałasie na hali, bohaterowie przytaczają tradycyjne porzekadła, posługują się gwarą.Podczas projekcji wiele było śmiechu zarówno dzieci, jak i nauczycieli, ale były też i chwile strachu.

Opowieści odzwierciedlają jednak współczesną kulturę dziecięcą i młodzieżową, obecny styl życia. Zakończenie każdej bajki zawiera morał, mówiący jak uniknąć zagrożeń.

Wszystkie dzieci bardzo zainteresowały się losami bohaterów i chętnie uczestniczyły w rozmowie z prowadzącą zajęcia Małgorzatą Kowalewicz.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *