Euroman – sukces Naszych Uczniów

W ogólnopolskim konkursie plastycznym pn. „Fundusze Europejskie w drodze do szkoły” nasza szkoła zajęła I miejsce w województwie!

Do konkursu przygotowano uczennice z klasy I d , które pod kierunkiem Haliny Zielińskiej i Magdaleny Kurowskiej dowiedziały się w jaki sposób miasto wykorzystało środki  z Unii na bezpieczeństwo uczniów.

Nagrodą dla uczniów, sponsorowaną przez Komendę Główną Policji i Ministerstwo Rozwoju Regionalnego była tablica interaktywna a także lekcja przeprowadzona przez policjanta o ruchu drogowym. Jednak największe zainteresowanie wzbudziła wizyta gościa specjalnego „ Euromana”, który poprzez zabawę zapoznał uczniów ze specyfiką Unii Europejskiej.

Euroman  grał na gitarze, uczył piosenek o Unii a także przeprowadził quiz , z którego uczniowie dowiedzieli się wielu interesujących wiadomości- radości było co niemiara!

Na koniec wręczono dyplomy dla finalistek i nagrody dla całej klasy ( odblaskowe plecaki, bluzy, książeczki i inne gadżety)

Taka lekcja na długo pozostanie uczniom w pamięci!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.