Wizyta Jego Ekselencji Arcybiskupa Wojciecha Ziemby

Z okazji wizytacji parafii Bł. Franciszki Siedliskiej, 20 kwietnia 2012 r. gościł, po raz pierwszy w progach naszej szkoły, Ksiądz Arcybiskup Wojciech Ziemba, Metropolita Warmiński.

Jego Ekscelencja na początku spotkał się z uczniami. Z uśmiechem na twarzy wysłuchał przygotowanego przez dzieci powitania – wierszyków, piosenek i życzeń oraz przyjął wiązankę kwiatów. Obejrzał również krótkie przedstawienie pt.: „Dążymy do świętości”, przygotowane przez reprezentantów klas: III a, III b oraz I d, pod kierunkiem pani Katarzyny Janus. Ksiądz Arcybiskup w swojej przemowie podziękował za miłe przyjęcie, a nawiązując do występu dzieci, mówił o czerpaniu w codziennym życiu z wzorów świętości, między innymi z błogosławionego Jana Pawła II. Spotkanie zakończyło się wspólną modlitwą oraz udzieleniem pasterskiego błogosławieństwa dla całej społeczności szkolnej. Wszyscy mali uczestnicy spotkania otrzymali pamiątkowe obrazki.

Następnie Jego Ekscelencja udał się na kameralne spotkanie z gronem pedagogicznym, gdzie w miłej i sympatycznej atmosferze żywo interesował się pracą wychowawczą i obowiązkami zawodowymi nauczycielek.

Wizyta tak dostojnego Gościa na trwałe zapisze się w historii szkoły.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *