Barwy Świata – coroczny Festyn Rodzinny

W dniu 1 czerwca 2012r. Nasza Szkoła przeniosła się w inny świat, świat wielokulturowości. Każda klasa przygotowała strój, muzykę, informacje, taniec i potrawy z różnych krajów rozmieszczonych na całym świecie. Uczniowie przenieśli zebranych w świat kultury chińskiej, meksykańskiej, włoskiej, hinduskiej, egipskiej, greckiej, brazylijskiej i francuskiej. Nie zapomnieliśmy także o barwnej Rosji i oczywiście Naszej Rodzimej Polsce, do której zabrali nas Nasi najmłodsi uczniowie, w pięknie odtańczonym polonezie. Bogactwo strojów, dekoracji, potraw i repertuaru przerosło Nasze najśmielsze oczekiwania. Zdecydowanie widać było ciężką pracę nie tylko dzieci, ale również ich wychowawczyń i zaangażowanie rodziców, którzy aktywnie włączyli się w przygotowania do tego wydarzenia, które było nie tylko uhonorowaniem wartości rodzinnych, ale również obchodami Dnia Różnorodności Kulturowej.  Dziękujemy Wam Kochani Rodzice i liczymy na dalsze wsparcie i zaangażowanie. Z przyczyn od Nas niezależnych Festyn odbyć się musiał w budynku Szkoły, gdyż pogoda postanowiła pokrzyżować nam plany, to jednakże nie przeszkodziło w świetnej zabawie, choć spowodowało pewne utrudnienia. Swoją obecnością zaszczycił Nas Prezydent Olsztyna Pan Piotr Grzymowicz, który został jurorem w konkursie tańca, ale również odwiedził stoiska wszystkich krajów i porozmawiał z uczniami. Festyn Rodzinny na stałe wpisany jest już w kalendarz imprez w Naszej Szkole i organizowany jest we współpracy z Radą Osiedla Pieczewo, której serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc. Ze strony Szkoły wydarzenie zorganizowała pani Halina Zielińska i Małgorzata Kowalewicz.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *