Pasowanie na świetliczanina

3 grudnia pierwszoklasiści uczęszczający do świetlicy szkolnej zmierzyli się z testem gotowości świetlicowej!

Uroczystość rozpoczęto od sprawdzenia znajomości regulaminu, jego prawidłowego przestrzegania na co dzień w społeczności dziecięcej. Następnie przed świetlikami postawiono 3 próby: „zręczności” – czyli przedstawienie ruchem ciała tekstu wiersza czytanego przez nauczyciela,”zwinności” – czyli pokonanie śmiesznego toru przeszkód – skacząc, czołgając, czworakując, aż do próby” uśmiechu”. Gdy wszystkim dzieciom udało się zaliczyć 3 próby, przystąpiono do ślubowania z ręką na sercu- powtarzano tekst, który zakończył się przyjęciem wszystkich do świetlicowej gromady! Świetliki otrzymały słodki poczęstunek i zakończyły swoją uroczystość dyskoteką.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *