Mikołajkowe serce, czyli pomagamy zwierzętom.

Uczniowie naszej szkoły pamiętali o corocznej akcji charytatywnej: pomóż zwierzątkom w schronisku przetrwać zimę. Największe zaangażowanie wykazała klasa II c, która niemal w całości odpowiedziała licznymi darami dla małych przyjaciół – okazując największe serce.  17 grudnia delegacja z tej klasy w przebraniu mikołajków udała się do schroniska. Tam czekała na nich pani dyrektor, która w nowoczesnej salce konferencyjnej podziękowała serdecznie za pamięć i stałą współpracę naszej szkoły z ich placówką, opowiedziała dzieciom jak żyje się tu 200 pieskom i 100 kotkom, określiła ich największe potrzeby: żywność, koce, zabawki i miłość w postaci adopcji. Prześliczna psina o imieniu Alwaro (która po wypadku była mocno poturbowana i porzucona) – towarzyszyła dzieciom podczas spotkania i zwiedzania nowych posesji dla psów i kotów, które zbudowano dzięki funduszom z Unii . Na koniec dzieci otrzymały dyplomy za okazane serce i obiecały w imieniu wszystkich uczniów SP33, że będą szerzyć ideę pomocy i współpracy z olsztyńskim schroniskiem. Akcja „przyjaciele zwierząt” poprzedzona była konkursem plastycznym o tej samej nazwie, a jej organizatorzy Halina Zielińska i Magdalena Kurowska już myślą o wielkanocnym zajączku. Dlatego ciągle przynosimy niepotrzebne kocyki, poduszeczki, zabawki, ubranka oraz żywność dla psów i kotów, a rodzicom i dzieciom, którzy pomogli teraz serdecznie dziękujemy!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *