Jasełka w Naszej Szkole

Jasełka są nieodłącznym elementem obchodów Świąt Bożego Narodzenia. Zapoczątkowane w średniowieczu, wciąż są praktykowane przez współczesnych.

W naszej Szkole, w piątek 21 grudnia 2012 r. z bożenarodzeniowym przesłaniem dla dzieci, rodziców i dziadków oraz pracowników szkoły, wystąpili uczniowie klas II i III.
To, co wydarzyło się przed ponad dwoma tysiącami lat przybliżyli prezentując słowno –muzyczny montaż. Uczniowie, w specjalnie na tę okazję przygotowanych kostiumach (za które dziękujemy rodzicom), przedstawili sceny z narodzin Chrystusa. Była Maryja, św. Józef, Aniołowie, pasterze, Trzej Królowie, dzieci składające podarunki oraz narratorzy. Mali aktorzy z dużym przejęciem i poświęceniem, wiernie odtworzyli swoje role. Całość dopełnił radosny śpiew tradycyjnych, polskich kolęd. Kiedy artystyczna część dobiegła końca, wszyscy występujący na scenie, otrzymali gromkie brawa, które były uznaniem
i podziękowaniem za występ.

Przedstawienie zostało przygotowane pod kierunkiem p. Katarzyny Janus nauczycielki religii.

Szczególne podziękowania za przepiękną anielsko – świąteczną dekorację składamy paniom: D. Tyburskiej, M. Suhak – Mikołajskiej oraz D. Kopko i ich małym podopiecznym.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.