Sukces w konkursie wojewódzkim!

Uczniowie klasy II c bardzo sumiennie przystąpili do V edycji konkursu ” Gaz ziemny na wesoło” i wykonali na ogromnym formacie materiału – projekt gry planszowej.

Na początku pod okiem wychowawców świetlicy: Haliny Zielińskiej i Magdaleny Kurowskiej przygotowali się teoretycznie do w/w zagadnienia: wertowali encyklopedie, konstruowali szkice różnych gier planszowych- tworzyli zasady wspólnej zabawy, aby wreszcie namalować drogę gazu ziemnego – od wydobycia z ziemi i morza, poprzez gazociągi, stacje oczyszczania, dystrybutory do zastosowania w domach, przedsiębiorstwach, przemyśle spożywczym, chemicznym….

Za kreatywność, oryginalność i wkład pracy organizator konkursu: (Fundacja Kreatywnego Rozwoju wraz z Olsztyńskim Centrum Edukacji Ekologicznej i Polskim Górnictwem Naftowym i Gazownictwem) postanowił z pośród 661 nadesłanych prac ogłosić bezapelacyjne zwycięstwo I miejsce w województwie uczniom SP33 z klasy II c, którzy 3 stycznia udali się na uroczyste rozdanie nagród( zestawy słuchawkowe) w Planecie 11. Tutaj czekały na nich jeszcze inne atrakcje: dzieci poszukiwały w bibliotece ukrytych, nagrodzonych prac, brały udział w kalamburach na temat gazu ziemnego i tu nasi uczniowie zgarnęli mnóstwo nagród plastycznych i książkowych, a w trakcie tej uroczystości zostali poczęstowani słodkościami. Taka wygrana na pewno zachęci do twórczej pracy na świetlicy szkolnej!

A oto lista zwycięzców: Nikole Filipowicz, Wiktoria Trafna, Wiktoria Dąbkowska, Iza Smólska, Gabrysia Alancewicz i Adam Szymianiec. Gratulacje!

Szczegółowa relacja i zdjęcia: olsztyn24.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *