Uszyj laleczkę i uratuj dziecko w Czadzie, czyli o projekcie UNICEF

Projekt „Wszystkie Kolory Świata” jest odpowiedzią na dramatyczna sytuację dzieci w Czadzie. Chcemy uświadomić dzieciom i młodzieży, że pomaganie może być przyjemne i wiązać się z pozytywnymi emocjami, a ponadto, że dzięki ich zaangażowaniu można uratować życie dziecka. Projekt wspiera Ambasador Dobrej Woli UNICEF Majka Jeżowska. Tegoroczna odsłona projektu jest jego drugą edycją. Celem projektu jest:

  • kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy tolerancji i otwartości na inne kultury,
  • pokazanie uczniom, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, ale także przyjemne,
  • zebranie środków na ratowanie życia dzieci w Czadzie

W ramach akcji uczniowie będą przygotowywać specjalną, charytatywną laleczkę UNICEF. Laleczka ta nie będzie zwykłą szmacianą lalką – będzie symbolem pomocy, jakiej dzieci chcą udzielić swoim rówieśnikom z biednych krajów. Dzieci, przystępując do pracy, same zdecydują z jakiego kraju będzie pochodziła ich laleczka, jak będzie miała na imię, jaki będzie jej kolor skóry oraz czy i jakie będzie miała hobby. Tymi informacjami uzupełnią „akt urodzenia” laleczki. Ten obszar pozostawiamy kreatywności uczniów, a także osób im pomagających. W akcję mogą się zaangażować rodzice, dziadkowie i opiekunowie dzieci. Dzięki takiej „międzypokoleniowej” współpracy z pewnością powstaną małe, szmaciane dzieła sztuki.

Zapraszamy do zapoznania się z krótką prezentacją dotyczącą sytuacji dzieci w Czadzie, którą można obejrzeć klikając tutaj

Już wkrótce na naszej stronie pojawią się zdjęcia laleczek, którymi będzie można się zaopiekować przekazując darowiznę w wysokości minimum 10 złotych na ratowanie umierających dzieci w Czadzie. Czasem wystarczy niewiele, a dać można komuś życie. UNICEF od lat ratuje dzieci, przyłącz się i Ty!

Dokumenty projektu:

pozwolenie na zbiórke publiczna Czad

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.