Pozbądź się elektrośmiecia!

W dniach 12 – 14 marca 2013 roku  w Naszej Szkole organizowana jest wielka kampania mająca na celu zbiórkę elektrośmieci, które następnie przekazane zostaną firmie zajmującej się ich utylizacją. Zbiórka odbywa się w ramach akcji: „Konkurs ekologiczny – LOP kontra elektrośmieci” zorganizowanej przez Ligę Ochrony Przyrody wspólnie z firmą recyklingową Serwisownia Sp. z o.o. oraz z Zakładem Przetwarzania Terra Recycling Sp. z o.o.

Konkurs ma na celu upowszechnianie wiedzy o procesie utylizacji sprzętu elektronicznego i elektrycznego, o ekologicznym gospodarowaniu odpadami oraz rozwijanie świadomości i wrażliwości ekologicznej wśród wszystkich grup społeczeństwa, a w szczególności wśród dzieci i młodzieży, ale również dorosłych mających bezpośredni wpływ na edukację młodego pokolenia (rodziców i nauczycieli). Konkurs polega na aktywnej zbiórce elektrośmieci, czyli wszystkich zużytych bądź zniszczonych urządzeń działających na prąd lub na baterie, jak również samych baterii, świetlówek, tuszy i tonerów. Oddawać można wszystko, co jest zasilane prądem, zasilaczami czy bateriami począwszy od chłodziarek czy zamrażarek, poprzez żelazka, wiertarki, kolejki elektryczne, na telefonach, komputerach i drukarkach czy tuszach kończąc.
Elektrośmieci należy zostawić w specjalnie oznaczonym i przeznaczonym do tego pomieszczeniu przy wejściu do Szkoły od strony szatni szkolnej.
Serdecznie zapraszamy!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.