Matematyczne zmagania

Dnia 21 marca 2013 roku 38 uczniów naszej szkoły wzięło udział w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”. W tym samym dniu uczniowie wielu krajów rozwiązywali również te same zadania.

Chłopcy i dziewczynki z kl. II i III już o godzinie 8.00 zebrali się w klasach, by o godzinie 8.15 przystąpić do rozwiązywania testów. Jedni zachowywali spokój, inni trochę się denerwowali. Zdenerwowanie nie ominęło również rodziców, którzy przez cały czas trwania konkursu czekali z niecierpliwością na korytarzu szkolnym na swoje „pociechy”. Po 75 minutach zmagań z zadaniami uczniowie z nagrodami uczestnictwa „Kangurowymi piętnastkami” opuścili salę.

Teraz będziemy czekać na wyniki aż do maja. Mamy nadzieję, że nie obędzie się bez sukcesów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *