Matematyczne zmagania

Dnia 21 marca 2013 roku 38 uczniów naszej szkoły wzięło udział w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”. W tym samym dniu uczniowie wielu krajów rozwiązywali również te same zadania.

Chłopcy i dziewczynki z kl. II i III już o godzinie 8.00 zebrali się w klasach, by o godzinie 8.15 przystąpić do rozwiązywania testów. Jedni zachowywali spokój, inni trochę się denerwowali. Zdenerwowanie nie ominęło również rodziców, którzy przez cały czas trwania konkursu czekali z niecierpliwością na korytarzu szkolnym na swoje „pociechy”. Po 75 minutach zmagań z zadaniami uczniowie z nagrodami uczestnictwa „Kangurowymi piętnastkami” opuścili salę.

Teraz będziemy czekać na wyniki aż do maja. Mamy nadzieję, że nie obędzie się bez sukcesów.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *