Wicemistrzostwo województwa w Naszych rękach!!!

24 maja 2013 na boisku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr.3 odbyła się największa tego typu impreza w kraju, która na starcie wystawiła zawodników z 66 szkół i przedszkoli – biorących udział w akcji mleko, owoce i warzywa w szkole. Zawody odbywały się pod hasłem: Jem owoce – piję mleko, w życiu zajdę daleko!

Sportowe zmagania uroczyście otworzył prezydent naszego miasta Piotr Grzymowicz, propagujący zdrowy typ odżywiania. Podczas zawodów zachowano wszelkie standardy dobrego sędziowania – przeszkolono profesjonalnie sędziów, którzy ze stoperem przy każdej drużynie na boisku chodzili przy zawodniku mierząc i sprawdzając prawidłowość wykonywanej konkurencji. A były one nietypowe i dość skomplikowane: bieg z jabłkiem na głowie( za przetrzymywanie doliczano 10 sek. karnych), transportowanie marchewki na brzuchu – w siadzie podpartym, toczenie 2 główek kapusty( przedszkolaki 1), segregacja warzyw i owoców oraz sztafeta ogórkowa. Tworząc te konkurencje wykorzystano owoce i warzywa właśnie po to,aby zachęcić młodych zawodników do spożywania ich jak najczęściej.

Po ostatniej konkurencji okazało się, że 3 szkoły ( w tym nasza)  zajęły I miejsce( po 11 punktów), ale puchar był tylko 1 i rowerów 5 dla jednej drużyny. Po długich debatach postanowiono przeliczyć ilość wygranych w poszczególnych konkurencjach i ostatecznie przyznano nam 2 miejsce, a zawodnikom z Ostródy 1 miejsce.

Zwycięska drużyna SP 33 z klas I- III, którą wytrenowała Halina Zielińska –  otrzymała medale i  deskorolki: Ola Habrat I b, Nicole Filipowicz  i Kuba Kamiński z II c oraz Zuzia Miszkin i Dawid Adamowicz z II d.

Drużyna z kl O SP 33 pod opieką Haliny Rossochackiej zajęła 14 miejsce i otrzymała też ciekawe nagrody: karnety do Parku Rozrywki dla całej rodziny.

klasę O – z SP 33 reprezentowali: Natalia Adamska, Julia Mierzejewska, Julia Szczepanik, Bartosz Kot oraz Szymon Tyberski.

 

Dla zawodników impreza sportowa była wielką frajdą, było wiele ciekawych atrakcji : pokazy wozów strażackich, sprzętu wojskowego, zwierząt hodowlanych, przygotowano grochówkę, pierogi,  lody, mleko , owoce i napoje dla wszystkich zawodników i trenerów.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *