Moja Rodzina, czyli 16. festyn jesienny.

10.10.2013r już po raz 16 odbył się Jesienny Rodzinny Festyn. Uczniowie poszczególnych klas uczestniczyli w zawodach sportowych. Przy aplauzie rodziców zmagali się z rzutem ziemniaka do celu, slalomem wśród pachołków czy biegiem na czas.

Również ojcowie – chcąc dorównać sprawnością swym dzieciom toczyli główkę kapusty na czas i rzucali ziemniakami do celu. Zabawa była przednia! Mamy zaś (przedstawicielki klas) przebrały się za jesienną babę, dokonując prezentacji przed całą społecznością. Panie wyglądały naprawdę imponująco! Całe rodziny zaangażowały się w układanie ikebany z elementów darów jesieni oraz otulaniu drzew.

Rodzice i uczniowie naszej szkoły to naprawdę twórczy i kreatywni ludzie! Niewątpliwą atrakcją festynu był pokaz pierwszej pomocy udzielanej przez grupę ratowników medycznych ze Szkoły Policealnej im. prof. Zbigniewa Religi. Zarówno rodzice jak i dzieci chętnie uczyli się jak należy postępować gdy zagrożone jest życie drugiego człowieka. Podczas trwania festynu można było zakupić piękną porcelanę wykonaną przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej, brać udział w loterii fantowej, kiermaszu dziecięcej książki oraz degustować przepyszne jesienne potrawy. Wszystkie nagrody dla rodziców i uczniów ufundowała Rada Osiedla Pieczewo, której serdecznie dziękujemy!

A my już czekamy z niecierpliwością na kolejny festyn …

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *