Będzie bezpieczniej

W dniu wczorajszym (12.02.2014r.) w Naszej Szkole miało miejsce uroczyste otwarcie systemu zabezpieczeń, który ma na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa dzieci w placówce. Stało się tak za sprawą inicjatywy Rodziców oraz wsparcia Wojewody Warmińsko-Mazurskiego pana Mariana Podziewskiego, który podjął decyzję o sfinansowaniu monitoringu, za co z serca bardzo dziękujemy i cieszymy się, że władzom bliskie jest bezpieczeństwo Naszych Uczniów.  Nasza Szkoła jako pierwsza w województwie została objęta takim wsparciem w ramach projektu „Bezpieczna Szkoła”. Monitoring składa się z zewnętrznego i wewnętrznego systemu kamer, połączonych w sieć oraz rejestrowanych kart dostępu do placówki. To jednakże nie cały projekt. Projekt zakłada przede wszystkim podniesienie poziomu świadomości uczniów i rodziców oraz reagowania w sytuacji, gdyby w Szkole pojawiła się osoba niepowołana do przebywania na jej terenie. Celem uświadomienia rangi i zakresu projektu w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w dniu 18. lutego odbędzie się konferencja dla rodziców.

Więcej na ten temat można dowiedzieć się z poniższych artykułów:

Specjalny system zabezpieczeń będzie chronił uczniów SP33

Elektroniczny zamek broni dostępu do podstawówki.

Nie masz karty dostępu, nie wejdziesz do szkoły.

 

fot. Małgorzata Kowalewicz

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *