Będzie bezpieczniej

W dniu wczorajszym (12.02.2014r.) w Naszej Szkole miało miejsce uroczyste otwarcie systemu zabezpieczeń, który ma na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa dzieci w placówce. Stało się tak za sprawą inicjatywy Rodziców oraz wsparcia Wojewody Warmińsko-Mazurskiego pana Mariana Podziewskiego, który podjął decyzję o sfinansowaniu monitoringu, za co z serca bardzo dziękujemy i cieszymy się, że władzom bliskie jest bezpieczeństwo Naszych Uczniów.  Nasza Szkoła jako pierwsza w województwie została objęta takim wsparciem w ramach projektu „Bezpieczna Szkoła”. Monitoring składa się z zewnętrznego i wewnętrznego systemu kamer, połączonych w sieć oraz rejestrowanych kart dostępu do placówki. To jednakże nie cały projekt. Projekt zakłada przede wszystkim podniesienie poziomu świadomości uczniów i rodziców oraz reagowania w sytuacji, gdyby w Szkole pojawiła się osoba niepowołana do przebywania na jej terenie. Celem uświadomienia rangi i zakresu projektu w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w dniu 18. lutego odbędzie się konferencja dla rodziców.

Więcej na ten temat można dowiedzieć się z poniższych artykułów:

Specjalny system zabezpieczeń będzie chronił uczniów SP33

Elektroniczny zamek broni dostępu do podstawówki.

Nie masz karty dostępu, nie wejdziesz do szkoły.

 

fot. Małgorzata Kowalewicz

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *