Akcja „Poczytaj mi Tato, poczytaj mi Mamo”.

Jak dobrze słuchać bajek, wie każde dziecko, zwłaszcza, gdy czyta je mama lub tata. Przekonały się o tym dzieci z klasy ” O b” . Podczas przygód z książką, w których bardzo chętnie wzięli udział rodzice. Dzieci poznały ciekawostki z różnych dziedzin nauki , odwiedziły pradawny i tajemniczy świat dinozaurów , poznały najważniejsze zasady savoir- vivre. Uwieńczeniem spotkań z książką była przygoda z ” Czarną Księgą Kolorów”- to dzięki tej książeczce dzieci mogły się przenieść w świat ciemności, w jakim poruszają się niewidomi i swoimi zmysłami węchu i dotyku mogły poczuć się przez chwilkę, jak niewidomy bohater książki- Tomek. Od tej pory wiedzą, jak wygląda, gdzie można się spotkać i jak się nazywa alfabet dla niewidomych- alfabet Braila.

Serdeczne podziękowanie za przygotowanie ciekawych zajęć z książką i poświęcenie cennnego czasu paniom: K.Kowalskiej, W. Sylwestrzak, A. Żukowskiej i I. Lidwin składa wychowawca klasy Sylwia Suchecka

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.