Kangur Matematyczny, czyli zmagania Naszych Uczniów.

20 marca 2014 roku już po raz 23 w Polsce odbył się Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny”.  Punktualnie o godzinie 8.15 uczniowie naszej szkoły przystąpili do rozwiązywania testów. Czternastu uczniów klas II w ciągu 75 minut musiało rozwiązać 21, a siedemnastu uczniów klas III aż 24 zadania.

Główną umiejętnością badaną przez Kangura jest logiczne myślenie, a nie tylko czysta wiedza i znajomość wzorów. Mimo tego, że zadania były w tym roku bardzo trudne, to żaden uczeń nie poddał się. Uczestnicy bardzo uważnie i z zaangażowaniem przystąpili do pracy. Teraz pozostaje już tylko oczekiwać na wyniki tegorocznych zmagań. Wierzymy, że nasi uczniowie uplasują się na wysokich miejscach w tym kultowym już konkursie.

Korzystając z okazji zapraszamy na kolejną edycję najpopularniejszego szkolnego konkursu, który odbędzie się w trzeci czwartek marca przyszłego roku.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *