Dzień Otwarty w Naszej Szkole

Dnia 14 kwietnia 2014 roku od godziny 17:00 korytarze Naszej Szkoły wypełnił gwar dzieci i dorosłych, którzy przyszli zapoznać się z placówką. Stało się tak za sprawą organizowanego co roku Dnia Otwartego Szkoły, który zamyka okres konsultacji pedagogicznych i otwiera proces rekrutacji. Dzień Otwarty to ważny moment zarówno dla dzieci, rodziców, ale również dla nas – pedagogów, gdyż mamy szansę pokazać przyszłym Uczniom i ich rodzicom chociaż część tej odpowiedzialnej pracy i przybliżyć im zagadnienie edukacji wczesnoszkolnej.

roku szkolnym 2014/2015 zapowiada się wiele nowości, które na chwilę obecną dla wszystkich stanowią wielką niewiadomą, więc tym bardziej ważnym stało się wyjaśnienie wszelkich nurtujących Rodziców pytań. Staraliśmy się odpowiedzieć na wszystkie z nich, pokazując jednocześnie Szkołę, jej bazę dydaktyczną i wyposażenie.

W czasie kiedy Rodzice rozmawiali z pracownikami Szkoły, Dzieci miały okazję uczestniczyć w wielu zajęciach m.in. plastycznych, informatycznych, sportowych czy literackich. Na tych ostatnich młodzi adepci pisarstwa mogli sprawdzić jak pisało się kiedyś gęsim piórem z użyciem prawdziwego atramentu. Była to dla maluchów niesamowita frajda. Zwolennicy informatyki mieli do swojej dyspozycji całą pracownię komputerową, sportowcy sprawdzali swoje umiejętności w pokonywaniu piankowych przeszkód, a przyszli artyści mogli zaprojektować szkołę marzeń. Miny dzieci i ich zapała wkładany w każdą z form aktywności wskazywał, że ogromnie im się wszystko podobało.

  Przypominamy, że rekrutacja elektroniczna w tym roku rozpoczęła się 14 kwietnia 2014 roku i potrwa do 16 maja 2014r.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *