I miejsce w Międzyszkolnych Zawodach Sportowych Klas III.

22 maja 2014r. na boisku naszej szkoły odbył się międzyszkolny turniej sportowy o Puchar Przewodniczącej Rady Osiedla „Pieczewo”. Zawody zorganizowały i przeprowadziły Hanna Legowicz i Halina Zielińska. Do sportowej rywalizacji przystąpiły reprezentacje klas III ze szkół: SP 6, SP 32 oraz SP 33. Zespołom towarzyszyli kibice, którzy żywiołowo zachęcali drużyny do większego wysiłku. Zawodnicy mieli okazję wykazać się swoją sprawnością jaką nabyli w ciągu trzech lat edukacji. Rozegrano 10 konkurencji o różnym stopniu trudności, w których wykorzystano typowe przybory i przyrządy sportowe, np.: bieg z ringo, kozłowanie piłki koszykowej, toczenie piłek, skoki przez hula – hop, skoki z krążkiem i przejście przez szarfę, umieszczanie woreczków w obręczach. Najwięcej trudności sprawiła małym sportowcom ostatnia konkurencja – przenoszenie woreczka na lasce gimnastycznej. Należało wykazać się w niej niezłą koncentracją i zręcznością, aby dojść do mety. Turniej sprawił wszystkim wiele radości, ponieważ obowiązywała w nim zasada dobrej zabawy. Jeśli drużynie nie powiodło się w jednej konkurencji, mogła wykazać się swoją sprawnością w następnej.

Klasyfikacja po 10 konkurencjach:

SP33    I miejsce (26 punktów) – zdobycie pucharu Przewodniczącej Rady Osiedla „Pieczewo”

SP6     II miejsce (18 punktów)

SP32   III miejsce (16 punktów)

Skład zwycięskiej drużyny:

Klasa III a – Ola Kot, Ola Tałan, Michał Lewandowski, Maxymilian Likszo;

Klasa III c – Gabrysia Alancewicz, Nicole Filipowicz, Iza Smólska, Kuba Kamiński;

Klasa III d – Wiktoria Bednarska, Zuzia Miszkin, Damian Adamowicz, Jaś Stańczak

Reprezentacje szkół otrzymały puchar, dyplom oraz sportowe upominki. Nagrody ufundowała Rada Osiedla „Pieczewo” – główny organizator turnieju.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *