Spotkanie z przyrodą.

23 maja klasa 0 c pod kierunkiem pani Haliny Rossochackiej i Zespół wokalno – instrumentalny z naszej szkoły pod kierunkiem pana Michała Piekut zorganizowały ,, Spotkanie       z  Przyrodą”. Na  przedstawienie przybyły zaproszone osoby : pani Halina Stanejko wicedyrektor SP 33, uczniowie  wraz z wychowawcami, pani pedagog i rodzice.  Apel miał miejsce w szkolnej sali gimnastycznej. Jego celem było zwrócenie szczególnej uwagi  uczniów na rolę i piękno naszej przyrody ojczystej oraz przypomnienie, jak ważna jest ochrona przyrody przez nas wszystkich. Zaprezentowane utwory opiewały prostotę i piękno otaczającej nas Natury.  Dzieci przedstawiały scenki, deklamowały wiersze, które były przeplatane różnymi, pląsami i radosnymi piosenkami wykonanymi przez najmłodszych  i starszych uczniów – członków zespołu.  Wykonawcy ubrani byli na zielono, a na ich głowach znajdowały się zielone przepaski  z  różnorodnymi zwierzętami      i roślinami. Sala była ozdobiona kolorowymi, pięknymi kwiatami, plakatami, planszami, pracami dziecięcymi  o tematyce przyrodniczej i  o ochronie przyrody. Nie zabrakło również wysokiego drzewa symbolu Natury, które wykonały dzieci z kl. 0 c ( wykorzystując do jego przygotowania surowce i materiały ekologiczne) . Na zakończenie spotkania widzowie bili aktorom gromkie brawa.

Następnie głos zabrała pani Halina Stanejko wicedyrektor SP 33 , która podziękowała wykonawcom za  ciekawy występ.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.