Młodzi Kadeci, czyli Dzień Otwarty Koszar.

Korzystając z zaproszenia żołnierzy, których gościliśmy niedawno w progach Naszej Szkoły,  28 maja 2014r. uczniowie SP 33 uczestniczyli  w „dniach otwartych” Jednostki Wojskowej, mieszczącej się w Olsztynie przy ul. Saperskiej 1.

Zwiedzanie koszar rozpoczęliśmy od obejrzenia Sali Tradycji, gdzie pokrótce opowiedziano nam historię jednostek stacjonujących dawniej w tym miejscu. Wśród wielu atrakcji mieliśmy okazję obejrzeć eksponaty z misji pokojowych, wystawy fotografii oraz umundurowanie i wyposażenie żołnierza. Następnie udaliśmy się na plac apelowy, gdzie był pokaz pojazdów wojskowych oraz prezentacja uzbrojenia, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *