Młodzi Kadeci, czyli Dzień Otwarty Koszar.

Korzystając z zaproszenia żołnierzy, których gościliśmy niedawno w progach Naszej Szkoły,  28 maja 2014r. uczniowie SP 33 uczestniczyli  w „dniach otwartych” Jednostki Wojskowej, mieszczącej się w Olsztynie przy ul. Saperskiej 1.

Zwiedzanie koszar rozpoczęliśmy od obejrzenia Sali Tradycji, gdzie pokrótce opowiedziano nam historię jednostek stacjonujących dawniej w tym miejscu. Wśród wielu atrakcji mieliśmy okazję obejrzeć eksponaty z misji pokojowych, wystawy fotografii oraz umundurowanie i wyposażenie żołnierza. Następnie udaliśmy się na plac apelowy, gdzie był pokaz pojazdów wojskowych oraz prezentacja uzbrojenia, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *