Jem owoce, piję mleko – w życiu zajdę daleko, czyli wojewódzki sukces Naszych Uczniów!

Trzecia już edycja imprezy promującej zdrowe odżywianie w szkołach „Jem owoce, piję mleko, w życiu zajdę daleko” odbyła 30.05.2014r. w Olsztynie. Na zaproszenie organizatora imprezy – Agencji Rynku Rolnego – na boiskach Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3 przy ul. Wańkowicza pojawiło się 50 drużyn z całego regionu, reprezentujących szkoły i przedszkola z całego województwa.

Imprezę rozpoczął występ giżyckiej orkiestry wojskowej zagrzewający młodych sportowców do rywalizacji.  Następnie prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz pozdrowił wszystkich uczestników i organizatorów imprezy.

Tak jak w poprzednich latach, młodzi zawodnicy zostali podzieleni na grupę uczniaków i przedszkolaków. Wiele drużyn poprzebierało się w kolorowe stroje, symbolizujące owoce i warzywa. Nawet konkurencje były inspirowane zdrowym odżywianiem. Uczestnicy zawodów mogli spróbować swoich sił w sztafecie ogórkowej , toczeniu kapusty, rzutami ziemniaka, segregacji warzywno- owocowej .

Po ciężkiej pracy, długotrwałych treningach zawodnicy naszej szkoły odnieśli wielki sukces- zdobyli w tych zawodach zaszczytne miejsca:

II- miejsce w Województwie drużyna kategorii Przedszkolaki- dzieci z zerówek- trener S.Suchecka.

W skład „zerówkowiczów”wchodzili:          

Szymon Gryglas- OB

Milena Mikołajczyk-OB

Sławomir Blachliński-OC

Małgorzata Kozłowska-OA

Weronika Kozłowska-OA

Filip Żukowski- OB

W skład „uczniaków” wchodzili:

III- miejsce w Województwie drużyna kategorii Uczniaki- trener H. Zielińska

Maja Sucharzewska I D

Gabriela Sukniewicz I C

Olga Schmidt II A

Hubert Walczak II B

Dawid Adamowicz III D

Radość była bardzo wielka, ponieważ dzieci otrzymały wspaniałe nagrody takie jak: karnety na jazdę konną czy szkółkę piłkarską, bilety wstępu do parków aktywnej rozrywki. Nasza szkoła od lat zdobywa w tych zawodach wysokie miejsca, więc za rok również czekamy na taki wojewódzki wielki sukces!!!!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *