Jestem Europejczykiem, czyli coroczny Rodzinny Festyn w Naszej Szkole.

W dniu 5 czerwca 2014r. Nasza Szkoła przeniosła się w inny świat, świat kultury Unii Europejskiej. Stało się tak za sprawą Rodzinnego Festynu, który co roku organizowany jest dla całej lokalnej społeczności. W tym roku hasło przewodnie wydarzenia brzmiało: „Jestem Europejczykiem” i miało pokazać, że również Nasza Szkoła włączyła się w obchody 10-lecia wstąpienia Polski w szeregi państw członkowskich UE.

Każda klasa wylosowała jeden z krajów członkowskich i miała za zadanie przygotować do niego stoisko tematyczne oraz regionalne jedzenie lub taniec. Jednocześnie każde stanowisko było europejskim wyzwaniem sportowym lub umysłowym. Sprostanie wyzwaniu nagradzane było pieczątką, a po zdobyciu co najmniej siedmiu z nich, na śmiałków czekała nagroda.

Wydarzenie, tradycyjnie już dla Naszej Szkoły propagowało zdrowy styl życia w pełnym tego wyrażenia znaczeniu, więc poza konkurencjami sprawnościowymi, Rada Osiedla Pieczewo zaproponowała uczestnikom stoisko ze zdrową żywnością, gdzie można było spróbować zdrowych smakołyków.  Niemniejszym powodzeniem cieszyła się dmuchana zjeżdżalnia, która uatrakcyjniła ten wspólnie spędzany czas.

Społeczność Naszej Szkoły potrafi i chce się bawić, więc od wielu lat włączamy rodziców do zabawy i organizujemy dla nich specjalne sportowe konkurencje, podczas których całe rodziny mogą się nie tylko sprawdzić, ale również pośmiać, czasem z samych siebie.

Podczas Festynu nie zabrakło również części artystycznej, którą pięknie rozpoczęły dziewczęta z klasy 3d odśpiewując Odę do Radości, stanowiącą oficjalny Hymn Unii Europejskiej. Następnie wręczono odznaki Szeryfa Praw Dziecka, dla osób, które zdaniem dzieci najlepiej dbają o ich interesy i przestrzeganie praw. Kolejną atrakcją stał się występ dzieci z Pałacu Młodzieży, a następnie występy przygotowane przez Naszych Uczniów wraz z wychowawcami i rodzicami.

Wszystko rozpoczęło się w Polsce, która zaprezentowana została przez dzieci z klasy 0a w pięknym polonezie. Następnie podążyliśmy do Irlandii, by przy dźwiękach radosnej i skocznej muzyki podziwiać uczniów klasy Ia, a stamtąd podążyliśmy do Austrii, gdzie walcem wiedeńskim urzekły nas Panny i Kawalerowie z klasy IIa. Podróż przez kraje kontynuowaliśmy w Grecji, gdzie królowała Zorba odtańczona przez dzieci z klasy Id i zakończyliśmy podróż ognistym hiszpańskim Flamenco wykonanym przez podopiecznych Jolanty Wójcik z klasy IIIb.

Poziom przygotowania całości wydarzenia jak zwykle stał na niesamowicie wysokim poziomie. Zdecydowanie widać było ciężką pracę nie tylko dzieci, ale również ich wychowawczyń i zaangażowanie rodziców, którzy aktywnie włączyli się w przygotowania do tego wydarzenia, które było nie tylko uhonorowaniem 10. Rocznicy akcesu Polski do UE czy wartości rodzinnych, ale również świętem wszystkich dzieci.  Dziękujemy Wam Kochani Rodzice i liczymy na dalsze wsparcie i zaangażowanie.  Festyn Rodzinny na stałe wpisany jest już w kalendarz imprez w Naszej Szkole i organizowany jest we współpracy z Radą Osiedla Pieczewo i Radą Rodziców, którym serdecznie dziękujemy za okazaną pomoc. Ze strony Szkoły wydarzenie zorganizowała pani Halina Zielińska i Małgorzata Kowalewicz.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *