Nowy cykl zajęć świetlicowych – hobby.

W świetlicy naszej szkoły rozpoczął się cykl indywidualnych prezentacji- hobby.

1 prezentację dla „ Wyjątkowych osób „ przygotował Karol Wierzchowski z kl. 1 c i od tego wszystko się zaczęło. Karol zainteresował nas ślimakami o imieniu Gacuś, Kacuś, Jacek, Placek mieszkających w słoju obok roślinki Jego mamy. Mówił o budowie, hodowli ślimaków i ciekawostkach na ich temat popierając wszystko pięknymi ilustracjami.

2 prezentację przygotował i przedstawił Mateusz Poroszewski również z klasy 1 c , na temat  „Tajemnice ludzkiego ciała „ pokazywał wszystkim ilustracje przedstawiające budowę oka, ucha, skóry, serca i układu moczowego oraz w sposób zrozumiały dla wszystkich słuchaczy omawiał– budowę anatomiczną tych narządów.

„  Mundial 2014” budzi w dzieciach wiele emocji z kl. 1 a. W „ piłkę „ grają wszyscy chłopcy z tej klasy, dlatego też Wojtek Zieliński i Łukasz Słowakiewicz przygotowali na ten temat prezentację . Prezentowali nam kraje, które wystąpią , najlepszych zawodników oraz przewidywanych zwycięzców- Mistrzów Świata .

4 prezentację przygotowała Ola  Łukaszewicz z kl. 1 a na temat naszych czworonożnych przyjaciół. Pokazywała ilustracje zwierząt na zasadzie porównania „ największe, najmniejsze, najcięższe, najdroższe koty i psy na świecie.

Julia Niemczynowicz, Oliwia Opalach i Wiktoria Kozikowska  z kl. 1a przeprowadziły prezentację o  „ Modzie. ” Aktywnie zaangażowały wszystkie dzieci ze świetlicy poprzez pracę w grupach; wspólne rozwiązywanie krzyżówki, zadawanie pytań na temat mody.

Młodym prezenterom wiary w swoje umiejętności i możliwości życzą –wychowawczynie Kopko D. Sztorc M. Tyburska D.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *