Zawody sportowe klas III „Młody Przyjaciel Jarot” w SP30 II miejsce

18 czerwca  w SP 30 uczniowie naszej szkoły przystąpili do Turnieju Środowiskowego o Puchar Prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej „Jaroty”. Celem tego turnieju była popularyzacja wiedzy o osiedlach w zasobach spółdzielni, sportowa rywalizacja, a przede wszystkim integracja dzieci z osiedlowych szkół. Żeby przystąpić do sportowej rywalizacji,trzeba było wykonać na ogromnym papierze projekt „Osiedla Przyszłości”- oceniany przez plastyków, przystąpić drużynowo do turnieju wiedzy na temat: osiedli, patronów ulic, historii Jarot, okolicznych jezior i  ich położenia.Nasi uczniowie sumiennie pod kierunkiem Haliny Zielińskiej przygotowywali się do turnieju- podzieleni na grupy, opracowywali tematy związane z Jarotami. Wszyscy jednogłośnie  orzekli, iż testy były bardzo trudne( np ..w którym roku położono pierwsze fundamenty na osiedlu, ile lat różnicy było między założeniem Olsztyna, a powstaniem Osady Jarot?). Niemniej po pokonaniu tej części turnieju, przystąpiono do rywalizacji sportowej – 10 konkurencji, również o wysokim stopniu trudności,w których  udawało się czasami zdobyć I miejsce. Ostatecznie zdobyto II miejsce, za SP30, a nasi bohaterowie to:

Ola Tałan, Ola Kot, Maxymilian Likszo i Michał Lewandowski – III a

Iza Smólska, Maciej Jarosławski i Dawid Nowak III c

Zuzia Miszkin, Wiktoria Bednarska, Hania Kruk, Dawid Adamowicz i Jaś Stańczyk III d

Trenerem grupy była Halina Zielińska

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *