Pierwszy Rajd Pieszy „Siedmiomilowe Buty” zaliczony!!!

W minioną niedzielę, tj. 21.09.2014 roku dzieci i rodzice z klasy 1 f z wychowawczynią  Panią Sylwią Suchecką, zainicjowały cykl pieszych wycieczek  ” Szlakami Olsztyńskich Jezior i Rzeki Łyny”. Rajd ukazał uczestnikom walory krajoznawcze naszych pięknych jezior i  lasów. Uczestnicy rajdu poznali wiele ciekawostek dotyczących życia kukułek, wiadomości związanych z  jeziorem Czarnym i Jeziorem Ukiel. W przerwie dzieci mogły pobawić się na plcu zabaw przy plaży miejskiej. Podczas tej wycieczki dzieci i rodzice pokonali 4 km, co już zmniejsza odległość do zdobycia odznaki ” Siedmiomilowych butów”. Odznakę taką otrzymają uczestnicy, którzy pokonają min. 30 km podczas trwania rajdów.

Kolejny Rajd odbędzie się 19 października o godz 10:30 na Likusach (pętla 6,11)- trasa 5 km.

Do wzięcia udziału zapraszamy wszystkich chętnych z klas pierwszych. Informacje szczegółowe u p. Sylwii Sucheckiej

Rajd jest wynikiem współpracy z Olsztyńskim PTTK

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *