Z robotyką za pan brat

W dniach 2 – 3 października 2014 r. uczniowie Naszej Szkoły mieli okazję zamienić się w małych konstruktorów. Stało się tak za sprawą pokazowych zajęć z zakresu robotyki. na początku prowadzący wyjaśnili dzieciom w jakim celu poprowadzą zajęcia, a następnie zachęcili je do wykonania pewnego zadania praktycznego.

W tym celu każda klasa została podzielona na 3 – osobowe zespoły, których zadaniem było skonstruowanie katapulty ze specjalnych klocków Lego. Rzucając na szalę wszystkie swoje możliwości, uczniowie z entuzjazmem podjęli wyzwanie.

W finale zajęć, katapulty po podłączeniu do specjalnego oprogramowania, wystrzeliwały pociski w powietrze, ku uciesze wszystkich małych konstruktorów.

Zajęcia bardzo spodobały się wszystkim małym uczestnikom. Poza rozbudzaniem zainteresowania robotyką, uczyły nie tylko współpracy w grupie, ale też rozwijały zdolność logicznego myślenia, koncentrację i kreatywność.
Organizatorzy zachęcają wszystkich zainteresowanych do zapisów i udziału w zajęciach robotyki.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *