Święto Odzyskania Niepodległości

W dniu 10 listopada 2014 roku uczniowie klasy III a i III b zabrali społeczność uczniowską Naszej Szkoły w niezwykłą podróż po kartach historii Polski.

Pokazali drogę od rozbiorów, poprzez powstania, zrywy narodowe do odzyskania niepodległości. Widzowie mieli okazję poznać ważne daty z naszej historii, posłuchać jak Polacy mimo braku Polski na mapie świata walczyli o Nasz Kraj, jak jednoczyli się w walce o Niepodległą Polskę.

Trzecioklasiści w wymowny sposób ukazali okres zniewolenia i fakt wyzwolenia Naszego Kraju z ucisku zaborców. Przypomnieli też ważne dla tych wydarzeń osobistości takie, jak Marszałek Józef Piłsudski. Nasza młoda widownia mogła także wysłuchać patriotycznych pieśni, które w owym czasie hartowały Polaków i napełniały serca wolą walki.

Dzień ten cały wypełniony był ideami patriotycznymi i historią, z którą swoich podopiecznych zapoznawali wszyscy nauczyciele tak, aby zakorzenić w dzieciach idee patriotyzmu, umiłowania ojczyzny i przybliżyć tę jeszcze nie tak odległą historię Naszego Kraju.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *