IX Międzynarodowy Konkurs Bóbr

  Dnia 14 listopada 2014 roku w samo południe, dziewięcioro śmiałków z klas trzecich zmierzyło się z zadaniami IX Międzynarodowego Konkursu Bóbr. Bóbr to polska nazwa powołanego do życia w 2004 roku na Litwie międzynarodowego konkursu Bebras z zakresu informatyki oraz technologii informacyjnej i komunikacyjnej. Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów na wszystkich etapach edukacyjnych.

Charakter zadań konkursowych ma duży wpływ na zainteresowanie konkursem. Pytania testowe w konkursie Bóbr są na ogół związane z posługiwaniem się komputerem i jego oprogramowaniem przy rozwiązywaniu różnych sytuacji i problemów, pochodzących z różnych zastosowań i przedmiotów nauczania takich jak: język ojczysty, język obcy, geografia, historia, sztuka, technika i oczywiście matematyka. Niektóre pytania dotyczą budowy komputerów, inne oprogramowania użytkowego. Pytania często związane są również z kulturą i językiem. Wiele pytań umożliwia uczniom wykazanie się umiejętnością algorytmicznego myślenia. Zadania są testowe. Należy wybrać jedną poprawną odpowiedź spośród czterech możliwych lub wykonać inne czynności, o których jest mowa w zadaniu*.

Nasza Szkoła przystąpiła do konkursu po raz pierwszy, więc z niecierpliwością czekamy na wyniki. Konkurs zorganizowany i przeprowadzony został przez zespół w składzie: Małgorzata Kowalewicz, Barbara Ambrosewicz, Hanna Legowicz oraz Marcin Kwiecień.

 

*informacje o konkursie pochodzą ze strony organizatora

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.