Pozbądź się elektrośmiecia za darmo!

W Naszej Szkole organizowana jest wielka kampania mająca na celu zbiórkę elektrośmieci, które następnie przekazane zostaną firmie zajmującej się ich utylizacją. Zbiórka odbywa się w ramach VII edycji konkursu: „Konkurs ekologiczny – LOP kontra elektrośmieci” zorganizowanej przez Ligę Ochrony Przyrody wspólnie z firmą recyklingową Serwisownia Sp. z o.o. oraz z Zakładem Przetwarzania Terra Recycling Sp. z o.o.
Konkurs ma na celu upowszechnianie wiedzy o procesie utylizacji sprzętu elektronicznego i elektrycznego, o ekologicznym gospodarowaniu odpadami oraz rozwijanie świadomości i wrażliwości ekologicznej wśród wszystkich grup społeczeństwa, a w szczególności wśród dzieci i młodzieży, ale również dorosłych mających bezpośredni wpływ na edukację młodego pokolenia.
Konkurs polega na aktywnej zbiórce elektrośmieci, czyli wszystkich zużytych bądź zniszczonych urządzeń działających na prąd lub na baterie, jak również samych baterii, świetlówek, tuszy i tonerów. Oddawać można wszystko, co jest zasilane prądem, zasilaczami czy bateriami począwszy od chłodziarek czy zamrażarek, poprzez żelazka, wiertarki, kolejki elektryczne, na telefonach, komputerach i drukarkach czy tuszach kończąc.
Zbiórka potrwa do czerwca 2015r.
Serdecznie zapraszamy!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *