I Międzyszkolny konkurs „Znamy Legendy Warmińskie”

Dnia15 kwietnia w Naszej Szkole odbył się I Międzyszkolny Konkurs „Znamy legendy warmińskie”, zorganizowany przez wychowawczynie zerówki – Martę Abłam i Katarzynę Szul. W konkursie wzięły udział obie zerówki z naszej szkoły oraz dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 9.

W kwietniu nauczycielki przygotowywały dzieci do konkursu, czytając im legendy warmińskie Marii Zientary- Malewskiej oraz Ireny Kwintowej. W grupie 0a legendy były czytane dzieciom przez gimnazjalistów z kółka teatralnego. Podczas finału konkursu dzieci odpowiadały na pytania związane z legendami, a także wykonywały różne zadania z nimi związane, m.in. rysowały plakat i układały puzzle. Podczas konkursu dzieci poznały również słowa z gwary warmińskiej oraz wspólnie bawiły się przy warmińskich piosenkach ludowych.

Poziom był bardzo wyrównany, dlatego jury ogłosiło remis i przyznało 3 wyróżnienia. Główne nagrody w konkursie- piękne ryby z masy solnej oraz dyplomy- wykonała pani Agnieszka Odrakiewicz, zaś słodkości dla dzieci ufundowała Rada Rodziców. W przeprowadzeniu konkursu pomogły także studentki z Uniwersytetu Warmińsko- Mazurskiego w Olsztynie. Wszystkim tym osobom serdecznie dziękujemy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *