Dzień Przyjaciół Lasu w Naszej Szkole

21 maja 2015r., w Naszej Szkole odbyły się obchody Dnia Przyjaciół Lasu, które miało na celu przybliżenie wiedzy o polskich lasach oraz o ludziach, którzy na co dzień o nie dbają.

W związku z tym gościliśmy Mobilne Centrum Edukacyjne z Nadleśnictwa w Olsztynku, dzięki któremu mieliśmy możliwość podziwiać eksponaty świadczące o bogactwie i różnorodności ekosystemów leśnych.
Głównym celem Mobilnego Centrum Edukacyjnego było zainteresowanie dzieci wodą. Uczniowie mogli prześledzić obieg wody w przyrodzie, obejrzeć planszę ,,Jak drzewa piją wodę?”, układać puzzle oraz posłuchać odgłosów ptaków.
Dzieci były pod ogromnym wrażeniem, a spotkanie długo zapadnie w ich pamięci. Z pewnością obecność ,,Lasu w szkatułce” przyczyni się do większego zainteresowania przyrodą, jej tajemnicami, rozbudzi u dzieci chęć poznawania otaczającego świata.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.