18. Jesienny Festyn w Naszej Szkole

„W zdrowym ciele, zdrowy duch” – pod takim hasłem 29 września 2015roku przebiegał Rodzinny Festyn Jesienny zorganizowany przez Naszą Szkołę wspólnie z Radą Osiedla Pieczewo i Radą Rodziców. Podobnie jak w latach ubiegłych, Festyn – który na stałe wpisał się w kalendarz imprez naszej Szkoły – zgromadził licznie całe rodziny.

Jednakże tegoroczny Festyn był również wyjątkową okazją do uroczystego otwarcia zupełnie nowego szkolnego „PATIO”, które zyskało piękne, nowe oblicze z przeznaczeniem na zajęcia na łonie natury. To piękne miejsce powstało dzięki zaangażowaniu pani Doroty Tyburskiej, która wspólnie z firmą Michelin i rodzicami naszych uczniów stworzyła coś wyjątkowego. Patio nie tylko pięknie teraz wygląda, ale jest również funkcjonalne, gdyż korzystając z będących na jego wyposażeniu karimat można prowadzić zajęcia na świeżym powietrzu np. poczytać książki, poobserwować ptaki, dla których przygotowano kolorowe domki, czy też popatrzeć na niebo nad głową i pomarzyć.

Po oficjalnym przecięciu wstęgi, Festyn rozpoczął się na dobre. Wszyscy świetnie się bawili się podczas tworzenia obrazu Pani Jesieni, przeciągania liny czy skakania przez sznur. Nie zabrakło również zawodów sportowych, pokazów tanecznych czy sztuk walki. Dzieci świetnie bawiły się również podczas zabaw z chustą animacyjną, która jak zawsze wywoływała salwy śmiechu, nie tylko wśród najmłodszych. Ogromnym powodzeniem, jak zwykle cieszyły się stoiska z pysznym, przygotowanym przez rodziców jedzeniem oraz loteria fantowa. Rodzice natomiast zmierzyli się w konkurencji obierania jabłek, o której wyniku decydował nie czas, a długość skórki.

Uśmiechnięte buzie dzieci były dowodem, że impreza zakończyła się sukcesem i co najważniejsze pogoda nam dopisała.

Dziękujemy rodzicom, dzieciom, nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi za zaangażowanie i wspólną zabawę.

Do zobaczenia za rok

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *