13. Olsztyńskie Dni Nauki i Sztuki

Olsztyn w dniach 23 – 25 września 2015 roku zmienił się w naukowe centrum. W tym czasie organizatorzy 13. Olsztyńskich Dni Nauki i Sztuki przeprowadzili aż ponad 300 pokazów, w których wzięli udział również Nasi Uczniowie. Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem tego, co mieli do zaoferowania ludzie Nauki i Sztuki.

Klasa 2 e odwiedziła Centrum Nauk Humanistycznych i wzięła udział w zajęciach „Ptaki mieszkańcy naszych miast”. Po wykładzie i warsztatach odbył się konkurs na odgadywanie ptaków. Wygrała Sonia Jaszewska zdobywając 9 na 10 punktów, druga była Oksana Ościk, a trzecie miejsce przypadło Anieli Markowskiej i Tatianie Podpirko. Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Gratulujemy!
Następnego dnia uczniowie klasy 2e gościli w Instytucie Sztuk Pięknych. Tam czekała na nich „plastyczna uczta”. Pod okiem profesorów Andrzeja Popiela i Marka Szczęsnego wykonali prace w trzech technikach. To były niezapomniane zajęcia.

Klasa 2f natomiast odwiedziła laboratorium chemiczne, gdzie uczniowie przeprowadzali ciekawe doświadczenia ( jak powstaje wybuch wulkanu, jak powstaje burza). Pod kopułą Olsztyńskiego Planetarium przenieśli się ok.50 lat do przyszłości, gdzie mieszkając na Księżycu- mogli podziwiać Ziemię. Brali udział w eksperymentach Centrum Nauki Kopernik. Poznali także historię powstania Uniwersytetu Warmińsko- Mazurskiego. Uwieńczeniem wizyty były wpisy do pamiątkowej Księgi….

13. Olsztyńskie Dni Nauki i Sztuki to niezwykła okazja, by w ciekawy, niebanalny sposób poszerzać wiedzę i umiejętności dzieci, dlatego za rok z pewnością też weźmiemy w nich udział.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *