XV Dzień Papieski w Naszej Szkole

„Pierwszą, naturalną, a zarazem fundamentalną wspólnotą,

w której rodzi się i dojrzewa człowiek jest rodzina”.

(JP II, FC 1981)

11 października 2015 r. w całej Polsce uroczyście obchodzono XV Dzień Papieski pod hasłem: „Jan Paweł II – Patron Rodziny”.

W naszej Szkole także tradycją stały się obchody Tygodnia Papieskiego. Pragnąc godnie uczcić pamięć naszego Wielkiego Rodaka oraz 37 rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, nauczyciele religii przeprowadzili w klasach okolicznościowe katechezy. Dzięki przygotowanym lekcjom, prezentacjom oraz filmom, uczniowie zapoznawali się z postacią świętego Jana Pawła II, jego życiem i nauczaniem. Niemałym zainteresowaniem uczniów, jak i rodziców cieszyła się również zaprezentowana na szkolnym korytarzu wystawa zdjęć Ojca Świętego oraz jego sentencji na temat rodziny, małżeństwa i dzieci.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *