Ślubowanie uczniów klas pierwszych

„Ślubuję uroczyście: sumiennie wypełniać sumiennie obowiązki ucznia, uczyć się pilnie, być dobrym kolegą, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły, dawać powody do dumy swoim nauczycielom i rodzicom, ślubuję być dobrym Polakiem i godnie służyć Ojczyźnie…” – tymi słowami w dniu 14 padziernika 2015 roku uczniowie aż siedmiu klas pierwszych złożyli przyrzeczenie na sztandar Szkoły i tym samym stali się pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej.

W tym dniu wielu z nich, towarzyszyli rodzice, dziadkowie czy opiekunowie, którzy z dumą i przejęciem obserwowali, jak ich pociechy wstępują w szeregi szkolnej braci. Można by powiedzieć, że przygoda ze szkołą od dzisiaj rozpoczyna się naprawdę.

By pokazać, że przez półtora miesiąca wiele się można nauczyć, główni bohaterowie dzisiejszej uroczystości przygotowali występ, którym uświetnili dzisiejsze wydarzenie. Z ogromnym przejęciem recytowali wierszyki i śpiewali piosenki, które spotkały się z gorącym aplauzem zgromadzonej widowni.

Kochani Pierwszoklasiści, serdecznie życzymy Wam, aby każdy spędzony w Naszej Szkole dzień był dla Was wyjątkowy i szczególnie warty zapamiętania.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *