Spotkanie z leśnikiem, czyli 2f i goście

16 października 2015 roku uczniowie klasy 2f  gościli panią Marlenę Sikorską, która jest leśnikiem w Nadleśnictwie Olsztyn. Nawiązując do „Międzynarodowego Dnia Drzewa” i „Święta Ziemi”, pani Marlena oczarowała uczniów opowieściami  o lasach, ich roślinności i jego mieszkańcach. Pokazała dzieciom w jaki sposób obliczyć wiek drzewa, na podstawie jego pnia. Po tych jakże ciekawych zajęciach uczniowie potrafią odróżnić drzewo iglaste od liściastego wyłącznie po jego zapachu. To nie wszystko jednak, gdyż uczniowie 2f po zajęciach z Panią leśnik zauważają różnicę między igłami sosny, świerku czy modrzewia. Za aktywny udział w „zielonej lekcji” dzieci otrzymały w prezencie ciekawe czasopisma i filmy o tematyce przyrodniczej. Wszyscy z niecierpliwością czekają na zimę i kolejne spotkanie z p.Marleną w pobliskim lesie- może uda im się wspólnie wytropić jakieś zwierzę…..

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *