Święto Niepodległości w Naszej Szkole

Dnia 10 listopada 2015 roku uczniowie klasy III a i III b zabrali naszą społeczność uczniowską w niezwykłą podróż po kartach historii Polski. W niezwykle sugestywny sposób mali artyści pokazali trudną drogę Naszej Ojczyzny do odzyskania niepodległości. Uczniowie pokazali tę drogę począwszy od rozbiorów, poprzez powstania, zrywy narodowe, aż do proklamowania Niepodległej Polski. Widzowie mieli okazję poznać ważne daty z naszej historii, posłuchać wierszy o bohaterach narodowych jak Kościuszko, Piłsudski. Mogli także wysłuchać patriotycznych pieśni począwszy od „Bogurodzicy”, poprzez „Rotę”, utwory F. Chopina do pieśni legionowych śpiewanych przez dzieci przygotowujące uroczystość. Mali aktorzy wraz z wychowawczyniami zadbali o każdy szczegół przedstawienia. Mogliśmy podziwiać Tadeusza Kościuszko i Józefa Piłsudskiego w pięknych strojach. Galowe stroje uczniów w prosty, ale jakże wymowny sposób odzwierciedlały umiłowanie i szacunek dla naszej Ojczyzny, a odśpiewany przez chór dziecięcych głosów Hymn Polski poruszał do głębi.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.