Siedmiomilowe Buty, czyli wspólne wędrowanie.

Siedmiomilowe Buty to rajdy piesze, które zostały zainicjowane w Naszej Szkole przez panią Sylwię Suchecką we wrześniu 2014 roku. Już drugi rok wspólnie z dziećmi i rodzicami uczestniczymy w wędrówkach krajoznawczych.
W trzecią niedzielę każdego miesiąca cała grupa spotyka się pod przewodnictwem pani Sylwii Sucheckiej i wspólnie wędruje, podziwiając piękno naszego krajobrazu i poznając ciekawostki przyrodnicze naszego pięknego regionu. Bawią się wspólnie biorąc udział w grach terenowych, zwiedzając muzea i zabytki przyrody, biorąc udział w konkursach np: na najpiękniejszy bukiet, na eko- marzannę. Tym samym całe rodziny angażują się w zdrowe i aktywne spędzanie wolnego czasu z dziećmi. Nie groźna im jest wietrzna i deszczowa pogoda- na rajdy wyruszają zawsze, bo przecież wystarczy odpowiednio się przygotować do wędrówki. Niektórzy z uczestników posiadają już odznaki ” Srebrnych Butów” za przejście 30 km, lecz nie zamierzają na tym poprzestać. Celem grupy jest zdobycie „Złotych Butów”, które można zdobyć po przejściu 50 km. Nade wszystko jednak, celem naszych wędrowców jest promowanie wśród społeczności naszej szkoły zdrowego trybu życia. Zachęcamy do przyłączenia się do pani Sylwii Sucheckiej i wspólnego wędrowania.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *