Rekrutacja do klas pierwszych i oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2016/17

Szanowni Państwo,

od 1 marca 2016 roku rusza rekrutacja uczniów do klas pierwszych na rok szkolny 2016/2017. W związku z licznymi pytaniami dotyczącymi zasad rekrutacji na nowy rok szkolny, w zakładce REKRUTACJA umieściliśmy wszystkie ważne dla Państwa informacje wraz z plikami do pobrania, które mają za zadanie rozwiać wątpliwości i ułatwić proces zapisania dziecka do pierwszej klasy. Zasady przyjmowania dzieci do klasy pierwszej szkoły podstawowej prowadzonej przez Gminę Olsztyn na rok szkolny 2016/2017 zostały przygotowane w oparciu o zapisy ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (t. j. Dz. U. z 2015 r. poz. 2156 ze zm.).
W 2016 roku przyjmowanie dzieci do klasy pierwszej szkoły podstawowej będzie przebiegało w dwóch etapach:
ETAP I – zgłoszenie dziecka zamieszkałego w obwodzie szkoły podstawowej,
ETAP II – udział w postępowaniu rekrutacyjnym kandydata, który mieszka poza obwodem danej szkoły podstawowej, jeżeli ta szkoła nadal dysponuje wolnymi miejscami.

Wszystkie informacje pobierzecie Państwo w zakładce REKRUTACJA na pasku menu głównego naszej strony internetowej.

Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych rozpoczyna się dnia 15 marca 2015 roku.

Do oddziału przedszkolnego zorganizowanego w szkole podstawowej może być przyjęte dziecko, które:
1) w roku 2016 kończy 5 lat (urodzone w roku 2011);
2) w roku 2016 kończy 6 lat (urodzone w roku 2010).

Wszystkie ważne dla Państwa informacje wraz z plikami do pobrania, które mają za zadanie rozwiać wątpliwości i ułatwić proces zapisania dziecka do oddziału przedszkolnego są zamieszczone w zakładce REKRUTACJA.
Serdecznie zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *