Dzień Otwarty w Naszej Szkole

Wczoraj, tj. 29 lutego 2016 roku od godziny 17:00 korytarze  Naszej Szkoły rozbrzmiały wieloma głosami dzieci i dorosłych. Stało się tak za sprawą zorganizowanego Dnia Otwartego Szkoły, podczas którego przedstawiliśmy kandydatom na uczniów i ich rodzicom sposób w jaki pracujemy.  Przy wejściu głównym nasi goście mogli nie tylko zapoznać się z informacjami dotyczącymi rekrutacji na nowy rok szkolny, ale również podziwiać wystawę anglojęzycznych projektów, wykonanych przez uczniów Naszej Szkoły. Tam też Rodziców i ich pociechy witali przedstawiciele samorządu szkolnego pod czujnym okiem swojego opiekuna. Świetnie sprawdzili się w roli przewodników i po wizycie w szatni, prowadzili Gości do sali gimnastycznej. Po powitaniu przez Panią Dyrektor, Rodzice zostali zapoznani z historią, bazą dydaktyczną, metodami pracy w szkole oraz kalendarzem imprez szkolnych i Naszymi sukcesami. Kolejną atrakcją był krótki film „Dlaczego lubię moją szkołę?”, który wywołał ogromne zainteresowanie zaproszonych gości, gdyż ukazywał Naszą placówkę oczyma dzieci. Po prezentacji filmu na salę wkroczył zespół wokalno-instrumentalny, który pod kierownictwem pani Jolanty Wójcik na żywo zaprezentował efekty swojej tegorocznej pracy, wywołując niemały zachwyt publiczności. To jednak nie był jeszcze koniec przygotowanych przez nas atrakcji, bo na scenę wkroczyli nasi tancerze, którzy razem z panią Judytą Łukuć zaprezentowali swoje umiejętności, również nagrodzone ogromnym aplauzem. Następnie przyszedł czas na dowolny sposób poznania Naszej Szkoły, udział dzieci w zajęciach, zapoznanie się z kadrą pedagogiczną, podręcznikami, a co najważniejsze – uzyskanie odpowiedzi na nurtujące Rodziców pytania. Pani Dyrektor i grono pedagogiczne udzielało wyczerpujących informacji na każdy temat, a w szczególności pomocy pedagogicznej, nauczania języka angielskiego, religii czy programu edukacji wczesnoszkolnej i pracy świetlicy. Dzieci zostały zaproszone do udziału w ćwiczeniach multimedialnych, zabawach ruchowych, zajęciach plastycznych, językowych czy rozwiązywania łamigłówek logicznych i wielu innych atrakcjach. Sądząc po ich minach i energii wkładanej we wszystkie formy aktywności, podobało im się ogromnie.

Dziękujemy przybyłym i zapraszamy do Naszej Szkoły!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *