Kangur Matematyczny 2016

17 marca 2016 roku uczniowie naszej szkoły, podobnie jak uczniowie wielu innych miejscowości w Polsce, jak i na świecie wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”.

Konkurs ten jest jedną z form szerokiej popularyzacji matematyki wśród młodzieży szkolnej i przyczynia się do zmiany niechętnego do niej stosunku. W tym roku w szkole do konkursu zgłosiła się rekordowa liczba uczniów z klas II – 51, a z klas III – 20.

Dzieci rozwiązywały zadania w trzech salach pod opieką Wiesławy Cybulskiej, Ewy Domańskiej i Marioli Prawdzik.Zmagania z zadaniami rozpoczęły się o godzinie 9.00, a skończyły się po 75 minutach. Zdaniem wielu uczniów, zadania były trudne. Mamy jednak nadzieję, że nie obędzie się bez bardzo dobrych wyników. Musimy tylko zaczekać do maja.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *