Wielkanocne warsztaty

W związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi uczestnicy koła regionalnego „Warmia moja miła”, wraz z klasą II F, wybrali się do Domu Gazety Olsztyńskiej na warsztaty wielkanocne. Dzieci poznały dawne tradycje i obrzędy związane z naszym regionem.
W trakcie wykładu uczniom zaprezentowano koćki, czyli warmińskie palmy-bazie; ręcznie wykonane, kunsztowne pisanki oraz dekoracje świątecznego stołu. Dzieci poznały także tradycje smagania kadykiem oraz szukania gniazdek zajączka.
Warsztaty zakończyło wykonanie pracy plastycznej- wielkanocnego kurczaczka. Radości było co niemiara!
Dawne tradycje Zielgónocy na Warniji  niewątpliwie spodobały się uczniom i rozbudziły w nich chęci do dalszego odkrywania historii regionu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *